Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > O nás

O nás

Naše motto: Nejde o to, abychom násilně a bezduše naplňovali dětskou mysl, ale v první řadě o to, abychom probouzeli v dítěti aktivní zájem a chuť dívat se kolem sebe, vytvářet pevná přátelství, žít ve společenství druhých lidí, naslouchat a objevovat, i odvahu ukázat, co všechno už samo umí, zvládne a dokáže.

Naše mateřská škola stojí v panelovém sídlišti uprostřed školní zahrady. Je to typizovaná budova pavilónového typu, ve které jsou zařízeny tři třídy, kde jsou umístěny děti dle věku (tř. Kytičky 3 – 4 roky, tř. Broučci 4 – 5 let, tř. Včeličky 5 – 7 let). Jsou spojeny hospodářskou částí s prádelnou, kuchyní (zde se vaří i pro Mateřskou školu Pod Horkou v Chlumci), kancelářemi ved. školní jídelny, ředitelnou, sborovnou a se sklady.Třídy i herny jsou dostatečně prostorné, s nábytkem odpovídajícím výšce dětí. Jsou vybaveny pomůckami a hračkami, které jsou většinou volně přístupné dětem a jsou průběžně, dle finančních možností, doplňovány a obměňovány.

Celá škola je obklopena zahradou se vzrostlými stromy, je vybavená pískovištěm, prolézačkami, houpačkou, dvěma houpadly na pružině, dřevěným zahradním domkem, u kterého stojí stůl s lavicemi. Součástí zahrady je i ohniště s posezením.

Jsme venkovská mateřská škola pod Krušnými horami. Máme tudíž velmi blízko k přírodě, což využíváme zejména v oblasti estetické výchovy a k přirozeným tělesným a pohybovým aktivitám.

Mateřská škola má stabilní, sehraný tým pracovníků, který má zájem na kvalitním provozu zařízení po všech stránkách. O děti pečuje 6 kvalifikovaných zkušených pedag. pracovnic, dále tu také působí 6 provozních zaměstnanců.

  • Typ zařízení: mateřská škola s celodenním provozem
  • Kapacita mateřské školy: na základě povolené výjimky z počtu dětí lze přijmout 84 dětí
  • Počet pedagogických pracovníků: 6
  • Počet provozních pracovníků: 6